لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

نصب و راه اندازی کنترلر دما و رطوبت TMS54

مربوط به محصول: کنترلر دما و رطوبت TMS54( دیتالاگر )

دستورالعمل راه اندازی سریع  دستگاه TMS-54

 

نحوه نصب و سیم کشی:

1-      نحوه نصب سنسورها ( مدل دما و رطوبتی):

برای سیم کشی سنسورهای دما و رطوبت با توجه به نوع سنسور همانند دستورالعمل جدول زیر عمل کنید.

نوع سنسور

شکل سنسور

نحوه اتصال

سنسور دمایی NTC

اتصال یک پایه سنسور به پایه شماره 4 (S1 ) و اتصال پایه دیگر سنسور به پایه شماره 5 (VCC) دستگاه

سنسور رطوبتی HIH

اتصال پایه مثبت سنسور(علامت +) به پایه شماره 5 (VCC) دستگاه و اتصال پایه منفی سنسور(علامت -) به پایه شماره 6 (GND) و اتصال پایه خروجی سنسور به پایه شماره 3 (S2)

نکته1: سنسور رطوبت همیشه در محل سنسور دوم قرار می گیرد.

نکته2:در صورتیکه سنسور شما هیچ یک از سنسورهای بالا نبود حتما با شرکت تماس گرفته تا باتوجه به نوع سنسور طریقه صحیح سیم کشی را آموزش دیده و دستگاه را راه اندازی کنید.

درصورتیکه  مدل دو سنسور دمایی را دارید یک پایه سنسور اول به پایه شماره 4 و پایه دیگرش به VCCو سنسور دیگر نیز به پایه شماره 3 و VCC متصل می شود. در صورتیکه دو مدل رطوبتی بود همانند دو سنسور دمایی پایه خروجی سنسور اول را به پایه شماره 4 دستگاه و پایه خروجی سنسور دوم را به پایه شماره 3 اتصال دهید و البته دو پایه دیگر هر سنسوررطوبت به VCC و GND متصل می شود.

2-      نحوه ارتباط با کامپیوتر:

رابط RS-485 دارای سه پایه بنام های A,B,GND می باشد که پایه A و B آن بترتیب به پایه های 7 و 8 دستگاه متصل می شوند و پایه GND آن به پایه شماره 6 دستگاه اتصال می یابد. از طرف دیگر با یک کابل USB از نوع دو سر نری به کامپیوتر وصل می گردد.

8

7

6

3-      نحوه سیم کشی ورودی دیجیتال :

پایه مثبت ورودی دیجیتال به پایه شماره 2 (DGT) دستگاه و پایه منفی آن به پایه شماره 6 (GND) دستگاه متصل می شود.

4-      نحوه سیم کشی برق ورودی:

برق 220 ولت به پایه شماره 10 و 9  دستگاه متصل می گردد.

5-      نحوه اتصال خروجی ها:

پایه های شماره 11 تا 16 دستگاه برای اتصال دو خروجی و یک آلارم می باشد. پایه های خروجی مانند یک کلید بدون ولتاژ هستند که در حالت عادی باز می باشد.

بعد از اتصال همه ورودی ها و خروجی ها دستگاه را همانند شکل زیر به کامپیوتر متصل کنید.

سنسور رطوبت

سنسور دما

قفل سخت افزاری

کابل دو سر USB

مبدل RS485 به USB

 

 

 

برای نصب نرم افزار توجه نمایید که قفل سخت افزاری به کامپیوتر متصل باشد بعد از پایان نصب نرم افزار را اجرا نمایید توجه کنید که رمز ورود در ابتدا 1 می باشد و شما بعد از ورود بهتر است که آن را تغییر دهید.بعد از ورود به محیط نرم افزار  از منوی set computer گزینه select port را انتخاب نمایید و پورتی را که دستگاه به آن متصل است همانند شکل زیر مشخص کنید.

و سپس درسمت راست و پایین نرم افزار بر روی کلید Online کلیک نمایید تا ارتباط دستگاه و کامپیوتر برقرار شود. در این صورت اعداد مربوط به سنسورها بر روی صفحه نمایش مشخص می شوند. دقت شود آدرس دستگاه از قبل بایستی تنظیم شده باشد برای این کار می توانید به صفحه شماره 27 در دفترچه راهنما رجوع کنید.

برای گرفتن گراف از منوی set device بر روی گزینه download graph رفته  و از منو باز شده شماره دستگاه را انتخاب کنید و بر روی ok کلیک نمایید.

                  

در صفحه ظاهر شده بر روی گزینه download graph درسمت راست پایین کلیک نمایید تا صفحه ای برای انتخاب اطلاعاتی که میخواهید دانلود کنید ظاهر شود.

                  

با انتخاب گزینه های مورد نظر گراف شروع به دانلود شدن می کند. بعد از پایان یافتن دانلود گراف بایستی پارامترهایی که می خواهید گراف آن را مشاهده کنید انتخاب نمایید.

                  

از منوی Report امکان گرفتن پرینت، فایل خروجی اکسل و ذخیره گراف وجود دارد.

برای نمایش گراف های از قبل گرفته شده که توسط کاربر ذخیره شده اند بایستی در صفحه اصلی نرم افزار از منوی set device گزینه show graph را انتخاب کرده و سپس در صفحه باز شده از منوی Report گزینه Load را کلیک کنید و در مسیر مورد نظر گراف را انتخاب نمایید سپس پارامترهایی را که می خواهید گراف آن را مشاهده کنید ( همانند دانلود گراف) تیک بزنید.