لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

آموزش نصب و راه اندازی کنترلر دما پرتابل با نمایشگر دیجیتال

مربوط به محصول: کنترلر و ثبات دمای قابل حمل با نمایشگر دیجیتال TMS24

نحوه نصب و راه اندازی دستگاه ثبات دما

TMS24

مشخصات دستگاه

دستگاه ثبات  TMS24 دمایی ، دستگاه ثبات پرتابلی است که دمای محیط را ثبت و نمایش میدهد منبع تغذیه این دستگاه باتری 3.7 ولتی است که در آن تعبیه شده است و با استفاده از پورت USB دستگاه، هنگام اتصال به کامپیوتر شارژ می گردد. در ذیل مشخصات دستگاه بصورت فهرست وار ذکر شده است.

·          اندازه گیری دمای محیط با استفاده از سنسور NTC با دقت 0.1 درجه سانتیگراد

·          شارژ باتری دستگاه با استفاده از پورت USB

·          دارای آلارم شارژ باتری

·          نرم افزار کامپیوتری با قابلیت گزارش لحظه ای و دریافت گراف گذشته

·          تنظیم محدوده زمانی ثبت اطلاعات از 10 ثانیه تا 12 ساعت

·          شرایط محیطی دستگاه : حداکثر دمای محیطی 60 درجه سانتیگراد و حداکثر رطوبت 85%

·          یکسال گارانتی

نحوه عملکرد دستگاه

نمایشگر دستگاه:

بر روی نمایشگر دستگاه مقدار دمای اندازه گیری توسط سنسور NTC نمایش داده میشود که در صورت بروز آلارم این نمایش بصورت چشمک زن خواهد بود. همچنین در صورتی که شارژ باتری دستگاه در حال تمام شدن باشد عبارت LOW BATT بصورت چشمک زن در گوشه نمایشگر ظاهر میشود و کاربر را مطلع می سازد.

آلارم:

با تعیین کردن مقدار Set Point و Hysteresis توسط کاربر در صورتی که دمای محیط از Set Point + Hysteresis  بیشتر و یا دمای محیط از مقدار  Set Point – Hysteresis کمتر شود آلارم رخ میدهد و دمای روی نمایشگر بصورت چشمک زن ظاهر میگردد.

نرم افزار دستگاه

با اتصال دستگاه به یکی از پورت های USB کامپیوتر ( بهتر است از پورت های پشت کامپیوتر استفاده نمایید) CD نرم افزار را درون CD ROM قرار دهید و عملیات نصب نرم افزار را بسادگی با انتخاب چندین کلید NEXT به پایان برسانید در آخر یک صفحه سیاه باز میگردد که مرحله نصب درایور پورت میباشد که از بستن آن بصورت دستی پرهیز نمایید تا خود بخود بسته شود. بعد از کامل شدن نصب  نرم افزار را اجرا نمایید.

پسورد Administrator بصورت پیشفرض "1" می باشد و پس از ورود به نرم افزار از منوی Setting< Change Password آن را تغییر دهید.

نرم افزار در صورت متصل بودن دستگاه به کامپیوتر، آن را بطور خودکار شناسایی میکند و نیازی به شناساندن پورت ندارد. برای ارتباط با دستگاه و مشاهده اطلاعات مربوط به سنسور و پارامترهای دستگاه بر روی کلید Online کلیک کنید با زدن این کلید دمای سنسور NTC در ترمومتر سمت چپ و در کادر کنار آن نمایش داده میشود و همچنین در گراف آنلاین سمت راست صفحه هر  750  میلی ثانیه مقدار سنسور بروز میشود. در شکل زیر قسمت های مختلف صفحه اصلی نرم افزار نشان داده شده است.

1-    Setting

a.        Device Setting: این منو شامل تنظیمات مربوط به دستگاه مانند نام دستگاه، تاریخ و ساعت دستگاه، پارامترهای مربوط به سنسور و ... میباشد که در ادامه توضیح داده میشود.

                                                            i.      Device Parameters:  در این قسمت چندین پارامتر تنظیم میگردند. که به ترتیب زیر می باشد.

·          Calibration : با این پارامتر میتوان مقدار کالیبره سنسور دما (مقدار دلتا) را  بین -50 تا 50 تغییر داد.

·          Hysteresis : تنظیم باند هیسترزیس برای عملیات آلارم

·          Set Point : تنظیم Set Point برای عملیات آلارم

·          Sample Interval : فاصله زمانی که مقدار سنسور در دستگاه ذخیره می شود. توجه داشته باشید با تغییر این پارامتر حافظه دستگاه ریست می شود. محدوده این پارامتر از 10 ثانیه تا 12 ساعت می باشد.

 

                                                           ii.      Time Setting : تنظیمات مربوط به زمان و تاریخ دستگاه در این منو قابل انجام است. باید توجه داشت که با تغییر زمان یا تاریخ، حافظه دستگاه ریست می گردد. با علامت زدن گزینه System Date و زدن دکمه send تاریخ و ساعت دستگاه برابر با تاریخ و ساعت کامپیوتر می گردد.

                                                         iii.      Name Setting : تنظیمات مربوط به نام دستگاه از این زیر منو انجام میشود.

 

b.       Change User : برای دسترسی به نرم افزار دو نوع کاربر وجود که برای تغییر بین این دو کاربر (administrator و view only ) از این منو اقدام نمایید. توجه داشته باشید که کاربر view only قادر به انجام تغییرات در دستگاه نمی باشد و فقط امکان مشاهده و گرفتن گراف فعال می باشد.

c.        Change Password : برای تغییر کلمه عبور کاربران از این منو استفاده نمایید.

d.       Y Scale : در این منو میتوانید مقدار مینیمم و ماکزیمم محدوده دما ( رطوبت ) را برای نمایش گراف آنلاین، ترمومتر و گراف آفلاین مشخص کنید.   

e.        Port : از این منو میتوانید پورتی که دستگاه به آن متصل است را انتخاب نمایید.

2-    Graph

a.        Download : با انتخاب این منو صفحه مربوط به گراف آفلاین باز میگردد و عملیات دانلود گراف از دستگاه آغاز میگردد.

درصورتیکه بخواهید گراف را در تاریخ مشخصی داشته باشید بایستی ابتدا تاریخ مورد نظر را در قسمت start و stop وارد نمایید و سپس بر روی کلید دانلود کلیک نمایید. همچنین بعد از دانلود نیز میتوانید بازه مورد نظر را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه Refresh کلیک نمایید که در اینصورت صرفا گراف در همان بازه مورد نظر شما نمایش داده می شود.

با ابزار  امکان بزرگنمایی و همچنین برعکس آن بر روی گراف امکان پذیر است. در صورتی که تعداد نقاط بر روی گراف در حالت بزرگنمایی کمتر از 100 باشد با کلیک راست بر روی گراف میتوانید اطلاعاتی مانند تاریخ شمسی و مقدار سنسور را بر روی گراف مشاهده نمایید. تعداد نقاط بر روی گراف در قسمت بالا سمت راست گراف وجود دارد و همچنین می توانید با دوبار کلیک در هر کجای گراف صفحه کامنت باز میشود که میتوانید متنی برای آن اختصاص دهید. کامنت های ذخیره شده در صفحه ای بنام Comment Preview وجود دارند که با انتخاب گزینه  این صفحه نمایش داده میشود. توجه داشته باشید که با ذخیره گراف کامنت های مربوط به آن نیز ذخیره میشوند.

برای دیدن گراف آلارم تیک های ALH و ALL  (سمت راست گراف) بایستی تیک بخورد از همان جا امکان تغییر رنگ گراف و همچنین با استفاده از PLW وALW امکان تغییر ضخامت گراف اصلی و آلارم نیز وجود دارد.

b.        Save : برای ذخیره گراف بر روی زیر منوی save کلیک نمایید و گراف مورد نظر را با نام دلخواه در مکان مشخصی ذخیره نمایید.

c.        Load : با انتخاب زیر منوی Load امکان نمایش گراف هایی که قبلا ذخیره کرده اید وجود دارد. 

d.       Export : با انتخاب این زیر منو گراف را بصورت یک فایل اکسل مشاهده مینمایید.

e.        Print : برای چاپ کردن گراف بر روی کاغذ زیر منوی پرینت را انتخاب کنید یک صفحه HTML از گراف باز می شود که میتوانید براحتی با کلیدهای میانبر Ctrl+P از آن پرینت بگیرید.

3-    Help

با زدن کلید F1 ویا انتخاب زیرمنوی Manual از منوی Help فایل راهنمای استفاده از نرم افزار در قالب فایل PDF باز میگردد. توجه داشته باشید که بایستی نرم افزار Acrobat Reader بر روی کامپیوتر نصب داشته باشید.

کلیدهای میانبر:

نام کلیدها

عملیات

نام کلیدها

عملیات

نام کلید

عملیات

F4

آنلاین شدن نرم افزار

Ctrl+Space

تنظیمات مربوط به پورت

Ctrl+N

تنظیمات نام دستگاه

F5

آفلاین شدن نرم افزار

Ctrl+D

دانلود گراف

Ctrl+U

تغییر کاربر

Ctrl+C

تنظیمات پارامتر های دستگاه

Ctrl+S

ذخیره گراف

Ctrl+Q

تغییر پسورد

Ctrl+T

تنظیمات زمان و تاریخ

Ctrl+O

لود کردن گراف

Ctrl+Y

تنظیمات محور عمودی گراف ها

Ctrl+E

خروجی فایل اکسل

F1

Help نرم افزار

Ctrl+P

پرینت از گراف