لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

ضرورت استفاده از لامپ LED - ال ای دی


ممنوعیت استفاده از لامپ نورتابان در برخی از کشورها 

بسیاری از کشورها ، منتظر تغییر علاقه مصرف کنندگان نشده و قوانینی را برای حذف لامپ های مضر وضع کرده اند. در ایالت کالیفرنیا آمریکا و کشور کانادا قانونی وضع شده که تا سال ۲۰۱۲ میلادی ، استفاده از هر نوع لامپ دارای نورتابان در این مناطق ممنوع خواهد شد و کاربران فرصت دارند به صورت تدریجی نوع محصولات مصرفی خود را تغییر دهند. 


کشور استرالیا هم مشابه ، این قانون را تا سال ۲۰۱۰ میلادی وضع کرده است. اتحادیه اروپا نیز به دنبال راهکاری برای وضع قانون جدید و کارا در این زمینه در کشورهای عضو این اتحادیه است. در نیجرسی ، مکانی که توماس ادیسون در سال ۱۸۷۹ موفق به تولید الکتریسیته و روشن کردن لامپ شد ، قانونی وضع شده که استفاده از لامپ تابان ( رشته ای ) در ادارات دولتی ممنوع و تنها لامپ فلورسنت و LED قابل استفاده خواهند بود. 

لامپ های تابان ( رشته ای ) علاوه بر کارایی و بازده پایین ، از انرژی بالایی برای تولید روشنایی استفاده می کنند. به عنوان مثال یک لامپ ۱۰۰ واتی ، روشنایی معادل یک لامپ ۲۰ واتی فلورسنت را خواهد داشت ، یعنی برای تولید نور مشابه ، لامپ های تابان ، ۵ برابر بیشتر انرژی مصرف می کنند. 

هم اکنون در کشور ما نیز استفاده از لامپ های کم مصرف ، فلورسنت و FPL به لامپ های تابان ترجیح داده می شود و طبق بخشنامه های جدید ارگانهای دولتی در مواقعی که از نظر فنی محدودیتی ندارند ملزم به استفاده از لامپ های کم مصرف شده اند و دیگر مصرف کنندگان نیز می توانند از لامپ های کم مصرف یارانه ای استفاده کنند. اما استفاده از LED چندان رواج نیافته و بیشتر جنبه تزئینی دارد. 

نمودار ذیل هزینه های اولیه و جاری در لامپ های LED در مقایسه با سایر نمونه های متداول سطح شهر از جمله جیوه‌ای و سدیم فشرده را نشان میدهد. نتیجه این مقایسه به خوبی اثبات میکند. روشنایی LED علارقم هزینه اولیه بالا تر با گذشت زمان به دلیل عمر طولانی ،مصرف پایین تر و هزینه سرویس کمتربسیار مقرون به صرفه است .