لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

لامپ یا تیوب های LED

لامپ: تیوب های LED


چگونه لامپ های T8 جای LED های بالاست را گرفته اند


در ماههای اخیر چندین شرکت تولیدی لامپ های اصطلاحا خطی LED راحت نصب را به بازار عرضه کرده اند که جایگزین لامپ های فلورسنتی هستند که نیاز به سیم کشی مجدد ندارد و براحتی در محل نصب می شود (تصویر یک). این لامپ ها گران تر هستند

ولی نصب آنها از تیوب های خطی LED آسان تر است چراکه در تیوب های LED بایستی بالاست را برداشت و آن را مستقیما به خط ولتاژ نصب نمود که این کار بایستی توسط تکنسین صورت گیرد. اما هر دو روش دارای مزایا و معایب خاص خود است. و هر دو روش به مراتب ارزان تر از عوض کردن کل فیکسچر است.تیوپ ال ای دی

تصویر ١- نصب لامپ های LED ی سهل النصب مثل این لامپ از شرکت فیلیپس به آسانی تعویض لامپ است.


ما عملکرد و ملاحظات مالی حذف بالاست و لامپ های خطی LED راحت نصب را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین ملاحظات ایمنی در خصوص لامپ های خطی LED را هم مورد بحث قرار خواهیم داد. از همه مهم تر، توصیه خواهیم کرد در چه مواردی بایستی لامپ های خطی LED خریداری نمود.


فلورسنت در برابر LED: وضعیت قبلی و فعلی


شرکت فیلیپس تخمین می زند قاب های نصب شده لامپ فلورسنت در سراسر دنیا دوازده میلیارد باشد. در سال ٢٠١٠، وزارت انرژی آمریکا تخمین زد که حدود یک میلیارد لومینار فلورسنت در ایالات متحده نصب شده باشد که حدود ۶ درصد آن T8 می باشد. ومینارهای فلورسنت T8 بیشترین کاربرد را در مدارس، بیمارستان ها، مغازه ها، انبارها و دفاتر اداری در ایالات متحده را دارد و در بسیاری از کشورهای دنیا هم شدیدا رایج است.

در مغازه ها و فروشگاههای بزرگ، لامپ های خطی LED جای خود را در یخچال ها و مکان های سرد نگهداری مواد غذایی باز کرده اند. این محل ها، ایده آل ترین محل برای نصب لامپ های خطی LED است چراکه در محیط های سرد عمر این لامپ ها افزایش می یابد و این لامپ ها مثل لامپ های فلورسنت از خود گرما تولید نمی کنند و باعث صرفه جویی در سرمایش هم می شوند.

چون سرعت نصب برای صاحبان این مغازه ها بسیار مهم است، روشنایی موردی یکی از اهداف مهم لامپ های خطی LED است.

علیرغم موفقیت لامپ های خطی LED در این کاربرد خاص، در موارد دیگر این لامپ ها رقابت سختی را با لامپ های فلورسنت داشته اند چرا که لامپ های فلورسنت دارای کارایی نسبتا بالا، طول عمر زیاد و هزینه کمی بوده اند. قیمت آنها حدود ٣ دلار است در حالی که قیمت یک لامپ LED خطی حدود ٣٠ دلار است. جایگزین کردن این لامپ ها با لامپ LED بایستی توجیه اقتصادی هم داشته باشد. با این وجود، از آنجایی که عملکرد لامپ های LED بهبود یافته است، لامپ های خطی LED از نظر کیفیت نوری و کارآیی وضعیت بهتری پیدا کرده اند.