لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

ساختمان و طرز کار LED


روش تولید نور در LED تشعشع کریستال ها می باشد که نور توسط تحریک کریستال ها که از عناصر نیمه هادی هستند تولید می شود . ساختمان LED شامل دو ناحیه P و N است . در ناحیه N اتم های کریستال دارای الکترون های مازاد هستند و درناحیه P کمبود الکترون وجود دارد. با اعمال ولتاژ دو سر LED، بین این دو ناحیه یک ناحیه PN تشکیل میشود که به آن ناحیه تخلیه (LIGHT EMITTING DIODES) نیز می گویند. در اثر عبور جریان الکتریکی، الکترون ها با اتم هایی که کمبود الکترون داشتند ترکیب می شوند و به این ترتیب نور تولید می شود.هم اکنون در روشنایی معابر، خیابان ها و جاده ها، تزیین و زیباسازی معابر و پل ها و مکان های مختلف استفاده از روشنایی LED باتوجه به هزینه بالای تعمیرونگهداری منابع روشنایی سنتی دراین مکان ها و طول عمر بالای LED و صرفه جویی انرژی 90% ، توجیه فنی و اقتصادی از LED ها را بسیار بیشتر کرده است.

قیمت بالای LED

تنها عیب LED ها قیمت بالای آن می باشد، که باتوجه به نوع، کیفیت نور، توان خروجی و ... متفاوت است و نسبت به معادل منابع روشنایی فلورسنت یا رشته ای خود قیمت بالاتری دارد . اما با توجه ای که هم اکنون به این منابع شده و افزایش تقاضا، کاهش قیمت شدیدی را به همراه خواهد داشت که درنتیجه استفاده از آن را مقرون به صرفه خواهد کردو مصرف کنندگان می توانند با پرداخت یک هزینه اولیه نسبتا" بالاتر، تا مدت ها از نور LED استفاده کرده و زمانی را صرف تعویض یا تعمیر آن نکنند.