لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

LED و شرایط خطرناک

LED و شرایط خطرناک


وقتی زندگی دشوار می شود LED روشن می شود.


محیط کاری را تصور کنید که نگهداری و نظارت، مشکل همیشگی آن است و مایعات اشتعال زا یا مواد منفجره دائم در معرض ارتعاش و شوک می باشند. حال تصور کنید این مکان فاقد روشنایی باشد. اهمیت روشنایی ایمن در چنین محیط های خطرناکی باعث جایگزینی انواع لامپ های قدیمی با لامپ های LED شده است. LED باعث بهینگی مصرف انرژی شده، امکان کنترل بهتر نور را فراهم نموده و توزیع نور را هم یکپارچه تر نموده است. علاوه بر این، عدم نیاز به نگهداری این محصولات باعث شده است در موارد فراوانی مورد استفاده قرار گیرند.

محل پر ریسک یا خطرناک مکانی است که در آن ممکن است گازها و غبارهای انفجاری وجود داشته باشد. اگرطراحی به صورتی انجام شود که به نگهداری نیاز نداشته باشد این نکته بسیار مطلوب است چراکه هم خود لامپ و هم سایر ملحقات آن ممکن است براحتی قابل دسترس نباشد. البته وجود رطوبت، نشت آب یا حرارت بالا نیز تهدید محسوب می شود.

مثال های رایج از محیط های خطرناک، پالایشگاهها، سکوهای حفاری نفتی، شرکت های شیمیایی و نیروگاههای تولید برق میباشند. در این مناطق، نگهداری کم، ضروری است که این ممکن است به خاطر عدم دسترسی سایت و یا هزینه ی بالای قطع کل فرایند سیستم باشد.


فرایند های تصفیه نفت، گاز و پتروشیمی می تواند شرایط خطرناکی را پدید آورند. روشنایی در این محیط ها بایستی علاوه بر بهینگی انرژی ، مقاومت در برابر شوک و ارتعاش دائم را نیز داشته باشد. روشنایی مورد استفاده در این محیط ها بایستی مطابق استاندارد خاص ایالت متحده برای شرایط سخت باشد.


تغییرات در طراحی روشنایی در برخی از صنایع خطرناک باعث جایگزینی روشنایی فلورسنت با لامپ های LED شده است. مدیر روشنایی شرکت زوم توبل معتقد است LED یک نور جهت دار است که با لنز و اپتیک هدایت می شود در حالی که فلورسنت نیاز به رفلکتور دارد تا به نور جهت بدهد که این باعث کاهش کارایی و کاهش لومن می شود.


چراغ روشنایی LED  برای شرایط خطرناک

نگهداری کم


مدیر پشتیبانی شرکت دیالایت دلیل دیگری را برای استفاده از لامپ های LED بر می شمرد. وی معتقد است روشنایی LED دارای نیاز کم به نگهداری است و مدت زمان زیادی را بدون نیاز به تعمیر عمر می کند.

وی برخی از فاکتورهای نگهداری را که بایستی در شرایط خطرناک مد نظر قرار داد بر می شمرد. وی می گوید نگهداری در شرایط سخت می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر منابع روشنایی پلمپ باشند این بدان معنی است که لامپ نیاز به شارژ مجدد ندارد و هیچ غبار یا گازی بداخل آن نفود نمی کند. همچنین بدان معناست که نیاز به دسترسی به لامپ ندارید و چون نیازی به دسترسی به لامپ نیست این خود باعث کاهش ضریب خطر می شود.

روشنایی LED در شرایط سخت و دشوار در سراسر دنیا به کار گرفته شده است. شرکت تحلیلی IHS با تمرکز بر روی یک قسمت خاص، تعداد سکوهای حفاری نفت در سراسر دنیا را در سال ٢٠١۴ حدود ٧٩٩ تخمین زده است که البته همگی ممکن است همزمان فعال نباشند. این سکوها در آمریکا، خلیج مکزیک، آمریکای جنوبی، شمال غربی اروپا، غرب آفریقا، جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه پراکنده هستند.

در این سکوهای حفاری، روشنایی هم در معرض شوک و ارتعاش است. شرکت مک گوچ لومینارهای با دوامی را تولید می کند که جایگزین لامپ های رایج یا فلورسنت های رایج می باشد. این لامپ صرفا برای مناطق خطرناک و بخصوص جاهایی که گازهای اشتعال آور وجود دارند طراحی شده است. این لومینار که پلمپ شده است دارای یک مدار راه انداز ٧٠٠ میلی آمپری است که در مسیر برق اصلی قرار می گیرد. این شرکت می گوید نیاز به نگهداری ندارد و دارای استاندارد اتحادیه اروپاست.


چراغ روشنایی ال ای دی برای شرایط سخت