لیست قیمت

شرکت مهندسی پردازش تام کار تولید کننده ثبات، دیتالاگر و کنترلر دما و رطوب و سیستم های مونیتورینگ دما و رطوبت در ایران ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی و سیستم های روشنایی LED ( ال ای دی ) با قابلیت سولار ( خورشیدی )

آشنایی با نخستین چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تهران
قبل از اینکه چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به شکل فعلی در تقاطع‌های پایتخت نصب شوند، از چراغهای راهنمایی به صورت کوله پشتی در تقاطع‌های تهران استفاده می‌شد 


چراغ‌های کوله‌پشتی دارای دو چراغ قرمز و سبز و کلیدی برای خاموش و روشن کردن بودند و در پشت مامور راهنمایی و رانندگی قرار می‌گرفتند و کلید آن روی سینه سمت چپ وی قرار داشت. 


اما نخستین چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شهر تهران در سال‌های دهه 30 در تقاطع‌های سپه (امام خمینی (ره) فعلی) ولی عصر (عج)، پل امیر بهادر، باغ ملی، دروازه شمیران، گمرک و امیریه نصب شد. 


این نسل از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی که در شهر تهران نصب و راه اندازی شدند، مجهز به فانوس‌های لامپی کوچک بودند که از دید کافی به خصوص در ساعات میانی روز و در نور شدید آفتاب برخوردار نبودند.


کنترلر هوشمند چراغ راهنمایی و رانندگی LED


کنترلر چراغ راهنمایی عابر پیاده


کنترلر چراغ راهنمایی برنامه پذیر


کنترلر چراغ راهنمایی زمان ثابت


سیستم تقاطع بی سیم با سیستم سولار 


 همچنین به دلیل عدم طراحی مناسب سیستم برق رسانی و استفاده از روش کابلکشی هوایی برای تأمین انرژی، درصد بروز اختلال در سیستم برق آنها بسیار بالا بوده و خاموشی مکرر چراغ‌های راهنمایی در تقاطعات اجتناب ناپذیر بود. 


در سال‌های 39 و 40 بالاخره تقاطع‌های شهر تهران به نسل جدید چراغهای راهنمایی مجهز شدند. کنترل این نسل از چراغ‌های راهنمایی به صورت غیر خودکار و توسط مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی صورت می‌گرفت و تنها معیار تصمیم گیری آنها برای تغییر وضعیت چراغ، مشاهداتشان از وضع ترافیک در تقاطع مربوطه بود. میزان زمان سبز و قرمز چراغ‌ها نیز بستگی به نظر مأموران پلیس داشت. 


تحول دیگر، راه‌اندازی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی زمان ثابت بود که در آنها مدت زمان فاز سبز و قرمز برای هریک از مسیرهای منتهی به تقاطع از قبل تعیین میشد و این زمانبندی فارغ از تغییرات حجم ترافیک در ساعات مختلف شبانه روز به صورت یکسان اعمال می‌شد. 


در سال 1371 با توجه به لزوم گسترش، بهینه‌سازی و ایجاد تحول در امر تجهیز تقاطعها به چراغهای راهنمایی مطابق با استانداردهای روز دنیا و بهرهگیری از تکنولوژی‌های نوین و سازماندهی نظام مند حوزه نصب و راه‌اندازی و حوزه بهره برداری از چراغ‌های راهنمایی، مسئولیت طراحی، نصب و راه اندازی چراغهای راهنمایی و رانندگی سطح شهر تهران به عهده شهرداری تهران گذاشته شد. 


امروزه کلانشهر تهران برای سهولت در امر رانندگی مجهز به آخرین سیستم‌های چراغ‌های راهنمایی و رانندگی است.